Masaż profilaktyczny

MASAŻ KLASYCZNY-PROFILAKTYCZNY


Profilaktyka odnosi się do wszelakich działań zdrowotnych mających na celu utrzymanie zdrowia, tj. Dieta, ćwiczenia, głęboki oddech, a także masaż zapobiegający powstawaniu dysfunkcji w układzie Mięśniowo-szkieletowym. Przez profilaktykę także należy rozumieć wykrycie i wyleczenie objawów, Które mogą przerodzić się w przyszłości w stany bólowe.


DLA KOGO JEST PRZEZNACZONY MASAŻ PROFILAKTYCZNY?

Masaż profilaktyczny jest kierowany do osób, które nie mają wyraźnych objawów i chcą przez długi Czas cieszyć się zdrowiem psycho-fizycznym. Jest on zalecany również osobom żyjącym w ciągłym pośpiechu, przemęczonym pracą oraz tym, którym napięcie dnia codziennego kumuluje się w mięśniach pleców i obręczy barkowej.

 

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z MASAŻU PROFILAKTYCZNEGO

Masaż ten spełnia ważne funkcje tj. utrzymuje układ mięśniowo-szkieletowy w fizjologicznej równowadze i umożliwia wczesne wykrycie i obniżenie napięcia skóry, powięzi czy mięśni, które może przechodzić na okoliczne tkanki powodując np. osłabienie krążenia krwi. Masaż przez poprawę ukrwienia stawów, wiązadeł i mięśni zwiększy elastyczność i wytrzymałość organizmu.

REZERWACJA ONLINE
Top